رویه های بازگرداندن کالا

رضایت مندی و آسودگی خاطر شما مشتریان گرامی همیشه بالاترین اولویت فروشگاه اینترنتی علاالدین پلاس بوده و هست ، ما تمام تلاش خود را می کنیم تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد انتظار به دست مشتری برسد ، با این وجود احتمال دارد مشتریان گرامی پس از خرید با مسائلی روبرو شوند و با توجه به این مسائل علاالدین پلاس خدماتی در چهارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته است که در زیر شرایط بازگرداندن کالا آورده شده است.
 

استفاده از 7 روز ضمانت بازگرداندن کالا چه شرایطی دارد؟

 
– اگر کالای خریداری شده اشکال یا ایراد فنی داشته باشد :

 • می بایست تا 7 روز بعد از دریافت کالا در صورت وجود ایراد یا اشکال فنی به علاالدین پلاس اطلاع داده شود .
 • کارتن و جعبه اصلی محصول می بایست در طول 7 روز مهلت استفاده نگهداری شود لذا از دور ریختن جعبه و کارتن خودداری نمایید (کالا در صورتی قابل بازگشت خواهد بود که به همراه کارتن یا جعبه اصلی خود به علاالدین پلاس برگردانده شود)
 • هرگونه تغییر در جعبه و کارتن کالا اعم از (برچسب زدن ، نوشتن توضیحات ، پاره و مخدوش شدن ، خیس شدن) امکان استفاده از سرویس بازگرداندن کالا را از بین خواهد برد .
 •  این سرویس اشکال‏‏‌های فنی و ظاهری (شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا و قطعات تزئینی) که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‏‏‌شود.

 
اگر کالای دریافت شده از لحاظ مشخصات و ظاهر با وب سایت مغایرت داشته باشد :

 • در صورت وجود مغایرت می بایست حداکثر طی 24 ساعت بعد از دریافت کالا به بخش خدمات پس از فروش علاالدین پلاس اطلاع داده شود .
 • عکس محصولات قرار گرفته در سایت صرفا جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و از آن جا که ممکن است بخشی از جزئیات با کالای اصلی متفاوت باشد نمی توان به استناد آن اعلام مغایرت کرد در نتیجه ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا مشخصات فنی درج شده در وب سایت است .
 • اگر مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی بدنه، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.
 • در صورتی که امکان تشخیص مغایرت بدون باز کردن بسته بندی وجود دارد، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا از حالت اورجینال یا بسته‌بندی اصلی و اولیه خود خارج نشده باشد.
 • استفاده از سرویس بازگرداندن کالا در صورتی میسر خواهد بود که کالا در جعبه اصلی خود به علاالدین پلاس بازگردانده شود و هرگونه آسیب زدن به جعبه و کارتن اعم از نوشتن ، برچسب زدن ، مخدوش و پاره شدن باعث از بین رفتن ضمانت بازگرداندن کالا خواهد شد .

 
اگر کالای دریافت شده دارای ایراد فیزیکی و ظاهری یا آسیب دیده باشد :

 • آسیب دیدگی ، ایراد فیزیکی و ظاهری می بایست حداکثر طی 24 ساعت بعد از دریافت کالا به بخش خدمات پس از فروش علاالدین پلاس اطلاع داده شود .
 • توجه داشته باشید که برای استفاده از این سرویس می بایست کارتن و جعبه اصلی محصول بدون هیچ آسیب دیدگی به علاالدین پلاس بازگردانده شود و هرگونه آسیبی باعث از بین رفتن ضمانت خواهد شد.

 
اگر مشتری از خرید خود منصرف شود :

 • توجه بند 1:  انصراف از خرید و درخواست مرجوعی به کالایی تعلق می‌گیرد که باز نشده باشد، هیچ‌گونه دخل و تصرف، باز کردن بسته‌بندی اولیه، پلمب، برچسب‌ها و حتی نایلون وکیوم و شیرینک، امکان مرجوع کردن را از بین خواهد برد حتی اگر از کالا استفاده نشده باشد.
 • توجه بند 2: از آنجا که علاالدین پلاس یک وب‌سایت خرده‌فروشی آنلاین است، حق استرداد کالا طبق شرایط صرفا متعلق به مشتری یا همان مصرف‌کننده است ( سفارش یک کالا به تعداد، مغایر با هدف مصرف خریدار است و شامل حق استرداد نمی‌شود).
 •  اگر هنوز سفارش ارسال نشده باشد، باید هر چه سریع‏‌تر به واحد پیگیری سفارشات علاالدین پلاس اطلاع داده شود.
 • اگر پس از دریافت کالا مشتری از خرید خود منصرف شود، حداکثر تا 7 روز‏، باید انصراف خود را به واحد خدمات پس از فروش اطلاع دهد.
 • با استناد به “توجه بند 1” در این حالت، برگرداندن کالا پس از تایید کارشناس خدمات پس از فروش، تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا باز نشده  باشد، در شرایط اولیه خود (پلمپ) باشد، از آن استفاده نشده باشد، و به همراه همه ملزومات و اقلام همراه آن، ارسال شود. همچنین اگر کالا به‌ همراه هدیه فروخته شده باشد، بازگرداندن هدیه همراه آن نیز   الزامی است. لازم به ذکر است کالاهایی که به دلیل ماهیت خاص یا استفاده شخصی و با توجه به لزوم رعایت مسایل بهداشتی نمی توانند بازپس داده شوند، از شمول این بند خارج هستند.
 • لطفاً توجه داشته باشید که هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا، حتی در بسته بندی امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد ، همچنین در صورت انصراف از خرید، ارسال کالا به عهده مشتری خواهد بود.

 
اگر در اثر حمل و نقل ، آسیب دیدگی ایجاد شده باشد :

 •  آسیب دیدگی باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا، به خدمات پس از فروش علاالدین پلاس اطلاع داده شود.
 • با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و علاالدین پلاس تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران می کند.
 • لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به علاالدین پلاس بازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.
 • کالای آسیب دیده و همه لوازم جانبی و متعلقات آن، باید به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و فاکتور به خدمات پس از فروش علاالدین پلاس ارسال شود.
 • در صورتی که آسیب، در لحظه قابل مشاهده باشد، مشتری می تواند از تحویل گرفتن مرسوله خودداری کند تا جهت بررسی و ارسال مجدد به علاالدین پلاس بازگردانده شود.

 
توجه:
پس از بررسی کالا های مرجوعی توسط کارشناسان خدمات پس از فروش، در صورتی که کالا خارج از ضوابط مقرر در سایت مرجوع شده باشد و بدون ایراد تشخیص داده شود، برای مشتری ارسال می‌شود. در صورت استنکاف مشتری از تحویل کالای سالم و بدون ایراد، کالای مزبور به مدت یک ماه بصورت امانت نزد علاالدین پلاس در واحد خدمات پس از فروش باقی می‌ماند و با انقضای این مهلت علاالدین پلاس در قبال کالا و زیان‌های وارده بر آن یا مفقود شدن آن هیچ‌گونه مسوولیتی نخواهد داشت.

 

کالا را چطور ارسال کنید؟

 
– لطفاً قبل از هر اقدامی با کارشناسان پشتیبانی خدمات پس از فروش تماس بگیرید.

– از ارسال کالا بدون هماهنگی با خدمات پس از فروش علاالدین پلاس جداً، خودداری کنید.

– برای ارسال، باید کالا در جعبه یا کارتن اصلی خود به ‏خوبی بسته‌بندی شود و لوازم جانبی و همه اقلام همراه مانند کابل، ریموت، باطری، دفترچه راهنما، کارت گارانتی، کارت بیمه، بند و قطعات بسته بندی به همراه کالای اصلی ارسال شود.

– برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. (در صورت لزوم، توضیحات خود را پشت فاکتور خرید یا قطعه کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.)

– فاکتور همراه کالا ارسال شود و پشت آن مشکل را بنویسید. درصورت ارسال با پست پیشتاز، رسید پستی را نیز به فاکتور منگنه کنید.

اگر کالا هدیه بوده و فاکتور به درخواست خریدار، همراه سفارش ارسال نشده باشد، از پیش فاکتور ایمیل شده، پرینت بگیرید یا اینکه کد سفارش و مشخصات خرید خود را روی کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.

– اگر کالا دارای رمز عبور (Password)، آی دی، اپل آی دی (id)یا الگو (pattern) است، لازم است توسط مشتری برداشته شود، تا کارشناسان علاالدین پلاس امکان تست آن را داشته باشند.

– لازم به ذکر است که هزینه‌های بازگرداندن کالا به عهده مشتری است و شرکت تعهدی در قبال این هزینه‌ها ندارد.

– اگر ساکن تهران هستید، برای هماهنگی ارسال پیک برای تحویل گرفتن کالا، با علاالدین پلاس تماس بگیرید.

– از نوشتن آدرس روی جعبه یا کارتن اصلی کالا، جداً خودداری کنید و در صورت لزوم ، جعبه اصلی محصول را درون کارتن دیگری گذاشته، آن را ارسال کنید.

– بسته خود را به آدرس پستی ما در صفحه “تماس با ما” ارسال کنید.

 

هزینه ارسال چطور محاسبه می شود ؟

 
– اگر ایراد فنی، وجود مغایرت فنی یا فیزیکی یا آسیب دیدگی ظاهری، به تایید کارشناسان خدمات پس از فروش علاالدین پلاس برسد، هزینه‌های ارسال به عهده علاالدین پلاس است.

– برای واریز هزینه پست به حساب مشتری، قبض پستی با مهر شرکت پست باید همراه کالا به شرکت علاالدین پلاس ارسال شود.

– در صورت انصراف از خرید، یا تایید نشدن ایراد یا مغایرت توسط کارشناسان علاالدین پلاس ، هزینه ارسال و دریافت مجدد کالا، به عهده مشتری خواهد بود.

 

پس از رسیدن و دریافت کالا توسط خدمات پس از فروش، روند رسیدگی به درخواست مشتری چگونه خواهد بود؟

 
– کارشناسان خدمات پس از فروش علاالدین پلاس ایرادهای اعلام شده توسط مشتری را بررسی و کنترل می‌‏کنند. اگر ایراد، مغایرت یا آسیب‌دیدگی توسط کارشناسان علاالدین پلاس تایید شود، کالا تعویض خواهد شد و یا مشتری می‌تواند کالای خود را با مدل دیگری جایگزین کند.

لازم به ذکر است که تعویض کالا منوط و مشروط به موجود بودن کالا در انبار شرکت است. اگر در زمان رسیدگی و طی مراحل تست کارشناسی و اقدامات لازم برای تعویض کالا، موجودی آن به اتمام برسد؛ علاالدین پلاس بنا به انتخاب مشتری کالای دیگری را ارسال می‌کند و یا وجه کالای مرجوعی را به حساب مشتری واریز می‌کند. بدیهی است که در صورت انتخاب کالای دیگر، تفاوت قیمت کالای جدید با کالای مرجوعی (مبلغ درج شده در فاکتور) محاسبه و قبل از ارسال تسویه می‌شود. برای کالای گران‌تر، مشتری تفاوت را پرداخت می‌کند و برای کالای ارزان‌تر، علاالدین پلاس تفاوت را به حساب مشتری واریز می‌کند.

– اتمام موجودی کالا و یا تغییرات قیمت کالا در مراحل تعویض و مرجوعی، به هیچ عنوان حقی را برای مشتری ایجاد نمی‌کند و علاالدین پلاس در قبال تهیه همان کالا و یا تغییرات قیمت کالا هیچ‌گونه تعهدی نداشته و فقط تعهد بازپرداخت وجه کالا -درج شده در فاکتور- به مشتری را می‌پذیرد.

– پس از دریافت و پذیرش کالا توسط علاالدین پلاس ، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط مشتری، تست و اعلام نظر نهایی کارشناسان خدمات پس از فروش، به طور میانگین 48 ساعت کاری زمان خواهد برد.

– کارشناسان فنی خدمات پس از فروش برای تست محصولات، ملزم به رعایت استانداردها و دستورالعمل‌ها و رویه‌های ابلاغ شده توسط شرکت‌های تولید کننده و یا نمایندگی‌های مجاز محصولات و کالاهای ارائه شده در سایت علاالدین پلاس هستند، لذا علیرغم تصور آن‌که تست کالا (حتی برای ایرادهای خیلی آشکار) می‌تواند خیلی سریع انجام شود، ولی در عمل رعایت رویه‌های تست زمان‌بر است و در مواردی نیاز به هماهنگی با نمایندگی‌های مجاز آن کالا دارد. به همین علت زمان اعلام نظر کارشناسی برای تعویض کالا به طور میانگین 48 ساعت کاری در نظر گرفته شده است، ولی خدمات پس از فروش تمام تلاش خود را بکار خواهد بست تا سرعت تست و کارشناسی را افزایش داده، در کوتاه‌ترین زمان ممکن به نیاز مشتریان محترم پاسخ دهد.

– از هنگامی که وضعیت کالا در واحد خدمات پس از فروش، مشخص شود، اگر نیاز به استرداد وجه باشد، حداکثر تا 48 ساعت کاری مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد.

– ملاک عمل و اقدام شرکت، نظر کارشناسان فنی پشتیبانی و خدمات پس از فروش علاالدین پلاس است.

 

درخواست خود را چطور به خدمات پس از فروش اطلاع دهید؟

 
از طریق یکی از روش‌های زیر، درخواست خود را اطلاع دهید:

– با شماره تلفن 66170162 – (021) خدمات پس از فروش تماس بگیرید.

– یا پیام خود را در صفحه “تماس با ما” با انتخاب موضوع خدمات پس از فروش، ارسال کنید.

– یا به cs@AlaedinPlus.com با ذکر شماره پیگیری سفارش، ایمیل بزنید.

توجه: جهت رسیدگی به درخواست، ذکر شماره پیگیری سفارش در هر یک از روش‌های بالا الزامی است.